EVS u Pamploni

Nema komentara na EVS u Pamploni

Organizacija Federación BATEAN iz Pamplone raspisala je konkurs za prijem volontera na projekat koji počinje u maju 2017. godine i traje do kraja avgusta 2017. godine. Prijave su otvorene do 8. januara  2017. godine.

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogući mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom određenog vremenskog perioda (obično između 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, čini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nauče novi jezik i upoznaju nove kulture radeći na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i slično. EVS volonteru/ki obezbeđuje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

• Mesto: Pamplona, Španija
  • Početak projekta: 1. maj 2017. godine
  • Kraj projekta: 31. avgust 2017. godine
  • Vreme trajanja projekta: 4 meseca
  • Broj volontera: 1
  • Rok za prijavu: 8. januar 2017. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim članovima organizacije učestvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka među španskom omladinom, što podrazumeva:

• Informisanje mladih ljudi koji žele da učestvuju u programima razmene (kako kratkoročnim tako i dugoročnim) ili bilo kojim drugim međunarodnim programima kao što su EVS programi.
  • Učestvovanje u procesu slanja i primanja volontera na međunarodne volonterske kampove.
  • Učestvovanje u radu lokalne grupe.
  • Sprovođenje različitih kulturnih aktivnosti
  • Organizovanje i učešće u edukativnim radionicama i trenininzima.
  • Pružanje pomoći u odabiru EVS volontera
  • Pomoć i priprema oko odlaska volontera na EVS u inostranstvo
  • Volonteri će raditi 6 sati dnevno, 5 puta nedeljno.

Profil volontera:

• Zaintresovan/a za volonterski rad
  • Dinamična, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
  • Osoba spremna na rad sa decom od 6 do 14 godina
  • Ima između 18 i 30 godina
  • Može da odvoji 4 meseca koje će provesti van svoje zemlje, volontirajući u inostranstvu
  • Solidno znanje španskog jezika (nivo B1)

Pri aplikaciji potrebno je navesti vašu sending organizaciju, sa kojom je potrebno stupiti u konktakt pre samog apliciranja. Ovo su neke od sending organizacija koje šalju volontere na EVS u inostranstvo.

Vaš CV i motivaciono pismo šaljite na bateansve@hotmail.com.

Više o ovom EVS projektu pročitajte ovde.

Više o Federación BATEAN saznajte ovde.