EVS u Pamploni

      Nema komentara na EVS u Pamploni

Organizacija Federación BATEAN iz Pamplone raspisala je konkurs za prijem volontera na projekat koji počinje u maju 2017. godine i traje do kraja avgusta 2017. godine. Prijave su otvorene do 8. januara  2017. godine.

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogući mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom određenog vremenskog perioda (obično između 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, čini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nauče novi jezik i upoznaju nove kulture radeći na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i slično. EVS volonteru/ki obezbeđuje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

 • Mesto: Pamplona, Španija
 • Početak projekta: 1. maj 2017. godine
 • Kraj projekta: 31. avgust 2017. godine
 • Vreme trajanja projekta: 4 meseca
 • Broj volontera: 1
 • Rok za prijavu: 8. januar 2017. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim članovima organizacije učestvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka među španskom omladinom, što podrazumeva:

 • Informisanje mladih ljudi koji žele da učestvuju u programima razmene (kako kratkoročnim tako i dugoročnim) ili bilo kojim drugim međunarodnim programima kao što su EVS programi.
 • Učestvovanje u procesu slanja i primanja volontera na međunarodne volonterske kampove.
 • Učestvovanje u radu lokalne grupe.
 • Sprovođenje različitih kulturnih aktivnosti
 • Organizovanje i učešće u edukativnim radionicama i trenininzima.
 • Pružanje pomoći u odabiru EVS volontera
 • Pomoć i priprema oko odlaska volontera na EVS u inostranstvo
 • Volonteri će raditi 6 sati dnevno, 5 puta nedeljno.

Profil volontera:

 • Zaintresovan/a za volonterski rad
 • Dinamična, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
 • Osoba spremna na rad sa decom od 6 do 14 godina
 • Ima između 18 i 30 godina
 • Može da odvoji 4 meseca koje će provesti van svoje zemlje, volontirajući u inostranstvu
 • Solidno znanje španskog jezika (nivo B1)

Pri aplikaciji potrebno je navesti vašu sending organizaciju, sa kojom je potrebno stupiti u konktakt pre samog apliciranja. Ovo su neke od sending organizacija koje šalju volontere na EVS u inostranstvo.

Vaš CV i motivaciono pismo šaljite na bateansve@hotmail.com.

Više o ovom EVS projektu pročitajte ovde.

Više o Federación BATEAN saznajte ovde.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *