EVS u Pamploni

      Нема коментара на EVS u Pamploni

Organizacija Federación BATEAN iz Pamplone raspisala je konkurs za prijem volontera na projekat koji po?inje u maju 2017. godine i traje do kraja avgusta 2017. godine. Prijave su otvorene do 8. januara  2017. godine.

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogu?i mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom odre?enog vremenskog perioda (obi?no izme?u 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, ?ini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nau?e novi jezik i upoznaju nove kulture rade?i na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i sli?no. EVS volonteru/ki obezbe?uje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

 • Mesto: Pamplona, Španija
 • Po?etak projekta: 1. maj 2017. godine
 • Kraj projekta: 31. avgust 2017. godine
 • Vreme trajanja projekta: 4 meseca
 • Broj volontera: 1
 • Rok za prijavu: 8. januar 2017. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim ?lanovima organizacije u?estvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka me?u španskom omladinom, što podrazumeva:

 • Informisanje mladih ljudi koji žele da u?estvuju u programima razmene (kako kratkoro?nim tako i dugoro?nim) ili bilo kojim drugim me?unarodnim programima kao što su EVS programi.
 • U?estvovanje u procesu slanja i primanja volontera na me?unarodne volonterske kampove.
 • U?estvovanje u radu lokalne grupe.
 • Sprovo?enje razli?itih kulturnih aktivnosti
 • Organizovanje i u?eš?e u edukativnim radionicama i trenininzima.
 • Pružanje pomo?i u odabiru EVS volontera
 • Pomo? i priprema oko odlaska volontera na EVS u inostranstvo
 • Volonteri ?e raditi 6 sati dnevno, 5 puta nedeljno.

Profil volontera:

 • Zaintresovan/a za volonterski rad
 • Dinami?na, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
 • Osoba spremna na rad sa decom od 6 do 14 godina
 • Ima izme?u 18 i 30 godina
 • Može da odvoji 4 meseca koje ?e provesti van svoje zemlje, volontiraju?i u inostranstvu
 • Solidno znanje španskog jezika (nivo B1)

Pri aplikaciji potrebno je navesti vašu sending organizaciju, sa kojom je potrebno stupiti u konktakt pre samog apliciranja. Ovo su neke od sending organizacija koje šalju volontere na EVS u inostranstvo.

Vaš CV i motivaciono pismo šaljite na bateansve@hotmail.com.

Više o ovom EVS projektu pro?itajte ovde.

Više o Federación BATEAN saznajte ovde.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *