EVS na Kanarskim ostrvima

Nema komentara na EVS na Kanarskim ostrvima

Organizacija Mojo de Caña sa Kanarskih ostrva raspisala je konkurs za prijem osam volontera na projekat koji počinje u septembru 2017. godine i traje do jula 2018. godine. Prijave su otvorene do 20. decembra  2016. godine.

Mojo de caña

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogući mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom određenog vremenskog perioda (obično između 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, čini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nauče novi jezik i upoznaju nove kulture radeći na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i slično. EVS volonteru/ki obezbeđuje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

• Mesto: La Palma, Kanarska ostrva, Španija
  • Početak projekta: septembar 2017. godine
  • Kraj projekta: jul 2018. godine
  • Vreme trajanja projekta: 10 meseci
  • Broj volontera: 8
  • Rok za prijavu: 20. decembar 2016. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim članovima organizacije učestvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka među španskom omladinom, što podrazumeva:

• Informisanje mladih ljudi koji žele da učestvuju u programima razmene (kako kratkoročnim tako i dugoročnim) ili bilo kojim drugim međunarodnim programima kao što su EVS programi.
  • Učestvovanje u procesu slanja i primanja volontera na međunarodne volonterske kampove.
  • Učestvovanje u radu lokalne grupe.
  • Sprovođenje različitih kulturnih aktivnosti
  • Organizovanje kulturnih događaja u srednjim školama
  • Organizacija letnjih festivala
  • Organizovanje obuka za volontere
  • Saradnja sa timom za odnose sa javnošću u održavanju sajta, kalendara i sl.
  • Od volontera se očekuje da radi pet dana u nedelji po šest sati.

Profil volontera:

• Zaintresovan/a za volonterski rad
  • Dinamična, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
  • Ima između 18 i 30 godina
  • Može da odvoji 10 meseci kojih će provesti van svoje zemlje, volontirajući u inostranstvu
  • Poželjno makar osnovno poznavanje španskog jezika

Organizacija Mojo de Caña otvorila je 2 različita poziva za volontere.

Aplikaciranje na ove projekte vrši se klikom na jedan od dva linka ispod. Jedan link odnosi se na poziv za volontiranje u ruralnom delu ostrva Palma, dok se drugi poziv odnosi za volontiranje u gradu Santa Cruz.

Ukoliko želite da saznate više o organizaciji Mojo de Caña ovde možete posetiti njihov sajt.

Ako imate dodatnih pitanja, pišite nam quepasa@drustvohispanista.rs