EVS u Barseloni

Nema komentara na EVS u Barseloni

Organizacija SCI Catalunya iz Barselone raspisala je konkurs za prijem dva volontera na projekat koji počinje u oktobru 2017. godine i traje do kraja septembra 2018. godine. Prijave su otvorene do 10. januara  2017. godine.

download

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogući mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom određenog vremenskog perioda (obično između 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, čini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nauče novi jezik i upoznaju nove kulture radeći na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i slično. EVS volonteru/ki obezbeđuje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

• Mesto: Barselona, Španija
  • Početak projekta: 1. oktobar 2017. godine
  • Kraj projekta: 31.septembar 2018. godine
  • Vreme trajanja projekta: 12 meseci
  • Broj volontera: 2
  • Rok za prijavu: 10. januar 2017. godine
  • Izabrani kandidati biće obavešteni do 20. januara 2017. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim članovima organizacije učestvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka među španskom omladinom, što podrazumeva:

• Informisanje mladih ljudi koji žele da učestvuju u programima razmene (kako kratkoročnim tako i dugoročnim) ili bilo kojim drugim međunarodnim programima kao što su EVS programi.
  • Učestvovanje u procesu slanja i primanja volontera na međunarodne volonterske kampove.
  • Učestvovanje u radu lokalne grupe.
  • Sprovođenje različitih kulturnih aktivnosti
  • Organizovanje i učešće u edukativnim radionicama i trenininzima.
  • Pružanje pomoći u odabiru EVS volontera
  • Pomoć i priprema oko odlaska volontera na EVS u inostranstvo
  • Volonteri će raditi 6 sati dnevno, 5 puta nedeljno.

Profil volontera:

• Zaintresovan/a za volonterski rad
  • Dinamična, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
  • Ima između 18 i 30 godina
  • Može da odvoji 12 meseci kojih će provesti van svoje zemlje, volontirajući u inostranstvu
  • Dobro poznavanje engleskog i  španskog jezika

Smeštaj, hrana i džeparac:

• Volonter će dobijati mesečnu sumu kojom će moći da pokrije troškove stanovanja i hrane
  • Volonter će dobijati mesečni džeparac u iznosu od 105 eura.
  • Troškovi vize i avionske karte biće pokriveni

Pri aplikaciji potrebno je navesti vašu sending organizaciju, sa kojom je potrebno stupiti u konktakt pre samog apliciranja. Ovo su neke od sending organizacija koje šalju volontere na EVS u inostranstvo.

Aplikaciju možete popuniti na OVOM linku!

Više o ovom EVS projektu pročitajte ovde.

Više o SCI Catalunya saznajte ovde.