EVS u Barseloni

Nema komentara na EVS u Barseloni

Organizacija SCI Catalunya iz Barselone raspisala je konkurs za prijem dva volontera na projekat koji po?inje u oktobru 2017. godine i traje do kraja septembra 2018. godine. Prijave su otvorene do 10. januara  2017. godine.

download

Šta je EVS?

Evropski volonterski servis (European Voluntary Service, EVS) jedan je od segmenata programa Mladi u akciji (Youth in action) Evropske komisije, kome je u cilju da omogu?i mladim osobama (od 18 do 30 godina) da volontiraju u drugoj zemlji tokom odre?enog vremenskog perioda (obi?no izme?u 2 i 12 meseci).

Ovaj program osim što koristi lokalnim zajednicama, ?ini i da volonteri steknu nova znanja, veštine, nau?e novi jezik i upoznaju nove kulture rade?i na projektima iz oblasti kao što su: zaštita životne sredine, umetnost, kultura, aktivnosti sa decom, sportske aktivnosti i sli?no. EVS volonteru/ki obezbe?uje smeštaj (stan i hranu), osiguranje i džeparac .Sve obuke volontera su besplatne, a putni troškovi i eventualni troškovi vize u potpunosti refundirani.

Osnovne informacije o ovom EVS projektu:

• Mesto: Barselona, Španija
  • Po?etak projekta: 1. oktobar 2017. godine
  • Kraj projekta: 31.septembar 2018. godine
  • Vreme trajanja projekta: 12 meseci
  • Broj volontera: 2
  • Rok za prijavu: 10. januar 2017. godine
  • Izabrani kandidati bi?e obavešteni do 20. januara 2017. godine

Glavnii cilj EVS volontera jeste da sa aktivnim ?lanovima organizacije u?estvuje u promociji volonterskog rada kao faktora promene i društvenog napretka me?u španskom omladinom, što podrazumeva:

• Informisanje mladih ljudi koji žele da u?estvuju u programima razmene (kako kratkoro?nim tako i dugoro?nim) ili bilo kojim drugim me?unarodnim programima kao što su EVS programi.
  • U?estvovanje u procesu slanja i primanja volontera na me?unarodne volonterske kampove.
  • U?estvovanje u radu lokalne grupe.
  • Sprovo?enje razli?itih kulturnih aktivnosti
  • Organizovanje i u?eš?e u edukativnim radionicama i trenininzima.
  • Pružanje pomo?i u odabiru EVS volontera
  • Pomo? i priprema oko odlaska volontera na EVS u inostranstvo
  • Volonteri ?e raditi 6 sati dnevno, 5 puta nedeljno.

Profil volontera:

• Zaintresovan/a za volonterski rad
  • Dinami?na, društvena, kreativna i motivisana osoba koja voli da radi u timu mladih ljudi
  • Ima izme?u 18 i 30 godina
  • Može da odvoji 12 meseci kojih ?e provesti van svoje zemlje, volontiraju?i u inostranstvu
  • Dobro poznavanje engleskog i  španskog jezika

Smeštaj, hrana i džeparac:

• Volonter ?e dobijati mese?nu sumu kojom ?e mo?i da pokrije troškove stanovanja i hrane
  • Volonter ?e dobijati mese?ni džeparac u iznosu od 105 eura.
  • Troškovi vize i avionske karte bi?e pokriveni

Pri aplikaciji potrebno je navesti vašu sending organizaciju, sa kojom je potrebno stupiti u konktakt pre samog apliciranja. Ovo su neke od sending organizacija koje šalju volontere na EVS u inostranstvo.

Aplikaciju možete popuniti na OVOM linku!

Više o ovom EVS projektu pro?itajte ovde.

Više o SCI Catalunya saznajte ovde.