Concha Buika u Sava centru 28. novembra

      Нема коментара на Concha Buika u Sava centru 28. novembra

?uvena španska “vorld mjuzik“ peva?ica Kon?a Buika održa?e koncert 28. novembra u Sava centru u Beogradu, u okviru svetske turneje povodom aktuelnog albuma “Vivir Sin Miedo”.

Concha Buika, 28. novembar u 20:30h u Sava centru

                                                           Concha Buika, 28. novembra u 20:30h u Sava centru

“Kraljica flamenka” Kon?a Buika održa?e koncert 28. novembra u Sava centru u Beogradu, u okviru svetske turneje na kojoj predstavlja prošlogodišnji album Vivir sin miedo (“Živeti bez straha”). Kon?i ?e ovo biti drugi koncert u srpskoj prestonici, gde je pre tri godine nastupilatako?e u Sava centru. Zahvaljuju?i svom specifi?nom glasu i harizmi, Kon?a je postala jedna od najistaknutijih španskih svetskih mjuzik peva?ica.

Ro?ena kao María Concepción Balboa u Palma de Majorki kao dete afri?kih roditelja, Buika je postala vremenom jedna od najistaknutijih vorld mjuzik umetnika, zahvaljuju?i specifi?nom glasu, harizmi i njenoj pojavi.

Buika je do sada sara?ivala sa nekim od najboljih muzi?ara sveta, kao što su Anoushka Shankar, Seal, Nelly Furtado, Pat Metheny i dzez pijanistkinja Chick Corea, a me?u najupe?atljivijima je rad sa španskim režiserom Pablom Almodovarom na filmu “La Piel Que Habito” (Koža u kojoj Concha Buika u Sava centru 2013. godineživim)

Na poslednjem albumu “Vivir Sin Miedo” (Živeti bez straha 2015) zanimljivo je da Buika prvi put u karijeri peva više na engleskom nego na španskom jeziku. Tamnoputa “Kraljica flamenka” autorka je devet od deset pesama na albumu koji prožimaju rege, raga, flamenko,R&B, afrobit i gospel. Po?evši od 2005. godine, Kon?a Buika je nizala albume: „Buika“, „Mi Niña Lola“, „Niña de Fuego“, Zatim je bila nagra?ena Gremijem za album „El Último Trago“.

Jednom prilikom izjavila je – „Izuzetno poštujem binu, cak i ako je ta bina u kuhinji vaše mame, za mene je to najbolja pozornica na svetu, jer nju magi?nom ne ?ini prostor, ve? ljudi. Svaki put kad otvorim usta da zapevam nekome ko želi da me ?uje, to je za mene magi?na stvar.“

 

Izbor: blic.rs/kultura

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *