Poziv za učešće u projektu prevođenja sajta Društva hispanista

U cilju ostvarivanja dvojezi?nosti sajta Društva hispanista, pokre?emo projekat prevo?enja postoje?ih tekstova sa sprskog na španski jezik mgoon. U skladu sa tim pozivamo sve zainteresovane ?lanove Društva da se uklju?e u projekat kao volonteri-prevodioci.logo_dh

Trajanje projekta: od 15 고트 시뮬레이터 다운로드. marta do 30. aprila 2016.

Potreban broj volontera: 3-5

Zaduženja: Tokom trajanja projekta, volonteri ?e, pre svega, u?estvovati u pisanom prevo?enju tekstova sa sajta Društva hispanista, sa srpskog na španski jezik Download the chia-literary somiho. Volonteri ?e, osim toga, pružati povratnu informaciju o prevodima drugih volontera. Procenjeno vremensko optere?enje ?e, na nedeljnom nivou, biti izme?u 6 i 8 ?asova.

Budu?i da ?e se komunikacija ve?inski ostvarivati putem interneta, nije neophodno da volonteri budu u Beogradu tokom trajanja projekta.

Kriterijum za odabir: Od volontera se o?ekuje izvesno (formalno ili neformalno) iskustvo u prevo?enju sa srpskog na španski jezik, sposobnost samostalnog prevo?enja ali i rada u timu. Od volontera se, tako?e, o?ekuje osnovna informati?ka pismenost, najpre poznavanje nekog od programa za obradu teksta kao što je Microsoft Word.

Na?in prijave i rok: Popuniti ovaj formular do 10. marta u 23:59.

Uslovi: Biti student bilo kog nivoa studija Katedre za iberijske studije Filološkog fakulteta i ?lan Društva hispanista. Ukoliko niste ?lan Društva hispanista, informacije o u?lanjenju možete dobiti klikom na ovaj link.

Po završetku projekta, u?esnici ?e dobiti sertifikat u kome ?e biti navedene sve aktivnosti koje su realizovali.

Ukoliko imate dodatnih pitanja obratite nam se mejlom na adresu: mihailo@drustvohispanista.rs.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *