Karneval u Kadisu

      Нема коментара на Karneval u Kadisu

Od 4 윈빌더 다운로드. do 14. februara u Kadisu ?e biti održan karneval (Carnaval de Cádiz). Tokom ove proslave, ceo grad oki?en je u znaku karnevala što predstavlja savršenu priliku da se Kadis prikaže na jedinstven i graciozan na?in 디텍트 다운로드.

photo_5134_jpeg_662x300_crop_q85

Karnevalska muzika se ?uje u svakom kutku grada, privode se kraju svi detalji vezani za kostime, a neki od njih su i prava umetni?ka dela 윈도우 10 1809 다운로드. Mogu?e je da od svih španskih karnevala, ovaj pruža najšaljiviju i najzabavniju sliku, i upravo taj humor i šaljiva slika je ono što ga ?ini jedinstvenim i vrednim posete it. Poreklo ovog festivala prili?no je zanimljivo, pošto poti?e iz XVI veka kada je Kadis bio jedna od najvažnijih luka španske imperije. U ovaj grad dolaze trupe iz svih delova sveta, a konkretno iz Venecije, grada sa kojim je imala najviše trgova?kih veza 샹젤리제 다운로드. Kopirale su se razli?ite tradicije, koje su na kraju u?inile od Kadisa jedno od najoriginalnijih mesta.

noticias_file_foto_5160Gastronomske žurke su odli?no mesto za uživanje svih posetioca ovog festivala Don't starve to Wreck. Mogu?e su degustacije najrazli?itijih i najukustijih specijaliteta kadiske kuhinje, što predstavlja jedan od razloga velike pose?enosti festivala. Kostimi koji se mogu videti tokom karnevala su prava umetnicka dela i to je upravo ono što ovaj karneval ?ini jednim od najistaknutijih zabavnih doga?aja ovog grada 카와이헌터 다운로드. Ringišpil horova se održava tokom dana proslave festivala, tradicionalno u krugu pijaca na trgu. Horovi pevaju o opkladama i nude svoje pesme ogromnom broju ljudi koji su došli da ih ?uju i da posmatraju spektakl top 10 clamors. Uspeh ovih peva?kih trupa koje slobodno izvode po trgovima je doveo do toga da se iste predstave organizuju u skoro svim ulicama grada, a ne samo na glavnom trgu Json-simple.jar. U okolnim barovima i gostinicama mogu se probati najuskusniji tipi?ni specijaliteti koje nudi grad Kadis.

Tokom karnevala organizuju se dva defilea jaha?a konja Warlord3 download. Prvi se održava prve nedelje trajanja karnevala, dok je drugi poznat pod nazivom “Cabalgata del Humor” (Humoristi?ni defile) i održava se poslednje nedelje trajanja karnevala kada se obilazi stari deo grada, uz najzabavnije kostime i u?eš?e svih koji se nalaze na ulici.

carnaval-de-cadiz-Comparsas-chirigotas-Vidactiva-700x393Agrupaciones „ilegales“ (ilegalne grupacije), tako?e nazivane i “porodi?ne”, nastale su pre nekoliko godina kao još jedan od na?ina u?eš?a u popularnom karnevalu. To su grupacije sastvaljene od grupe prijatelja, kolega, ?lanova porodice ili ro?aka koji zajedno u?estvuju na zvani?nom repertoaru karnevala. Vrata pošte na trgu Cve?a tokom karnevala se pretvaraju u autenti?no „Teatro Falla“ (Pozorište Falja) u kojem nastupaju ove grupacije. Takmi?enje grupacija ima ogromnu popularnost, ne samo u Kadisu ve? i u ostatku provincije i cele Andaluzije. Tokom 20 dana, više od 100 trupa se nadme?e da bi došlo do polufinala i finala, do kojeg uspeju da do?u najviše 4 grupacije po kategoriji. Finale takmi?enja proslavlja se u ?etvrtak sedmice koja prethodi proslavama. ?etiri kategorije u kojima u?estvuju grupacije koje se nadme?u na takmi?enju su: horovi, imitacije, ?iringote (recitacije ili kratke pesme u kojima se izlaže ruglu neki deo ili osoba iz javnog i društvenog života) i kvarteti.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *