Božićna lutrija

      Нема коментара на Božićna lutrija

Boži?na lutrija održava se u Španiji svake godine 22 tomcat 5.5. decembra i obeležava po?etak boži?nih praznika. „El gordo“ se smatra jednom od najpoželjnijih i najpoznatijih nagrada ne samo u Španiji ve 고전 게임 다운로드? i u celom svetu. 

Nagradni listi?

Nagradni listi?

Nacionalna lutrija je jedna od najpopularnijih i najrasprostranjenijih igri na sre?u zastupljenih u Španiji Bypass.apk. Smatra se da ova tradicija, duboko ukorenjena u španskoj kulturi, poti?e iz XVIII veka.

Prvi oblik lutrije u Španiji, danas poznat kao Lotería Primitiva, javlja se 1763 Nella Fantasia mp3. godine,  po povratku kralja Karlosa III iz Napulja. Kasnije, 1811. godine, u Kadisu je nastala moderna lutrija, sa ciljem da se pove?aju državni prihodi facebook photos. Lutrija za kakvu mi danas znamo, prvi put je odigrana 1812. godine u Kadisu. Dve godine kasnije, Madrid je postao centar Španske Nacionalne Lutrije.

Listi?i Nacionalne lutrije su zvani?ni dokumenti i njihovo falsifikovanje smatra se kao krivi?no delo 케이크 어플 다운로드. U okviru Španske Nacionale lutrije, najzna?ajnija je Boži?na lutrija, poznatija kao El Gordo. Ona obeležava po?etak boži?nih praznika i održava se svakog 22 Murim Military Cooperation. decembra. Iako El Gordo nije ekonomi?no najve?a nagrada, jeste najpoželjnija me?u Špancima. Zna?aj nagrade je proizveo da u španskom jeziku nastane izraz kao: tocarle el gordo a alguien, koji se odnosi na dobitak ne?ega neo?ekivanog i poželjnog axure.

Sedamdeset odsto novca od upla?enih listi?a Boži?ne lutrije, kao i svih ostalih španskih lutrija,  ide u nagradni fond, dok ostatak ide državi Windows 10 Notepad. Od 2011. godine, u igri je 100.000 brojeva, od 00000 do 99999. Svaki broj deli se na serije (postoji 195 serija svakog broja), a svaka serija deli se na décimos, dobitne brojeve koji se nalaze na svakom listi?u Download Call of Duty Black Ops. Cena jednog listi?a je 20€. Boži?na premija, El Gordo, važna je toliko da ?ak i ljudi koji nemaju naviku da redovno igraju lutriju, to ipak ?ine kada je u pitanju ova nagrada.  Listi?i za Boži?nu lutriju u prodaji su od po?etka jula i mogu se kupiti i putem interneta.

Mnoge TV i radio stanice 22. decembra u 8:00 ?asova, po?inju sa prenosom izvla?enja nagrada uživo. Cela ceremonija odvija se u Nacionalnoj lutrijskoj dvorani u Madridu. Do dobitne kombinacije brojeva dolazi se uz pomo? dva velika bubnja. Po bubnjevima je raspore?eno 1.807 loptica, ?ija je kontrola predstavljena javnosti dan pre velikog izvla?enja. Pola sata kasnije zvani?no po?inje izvla?enje nagrada, kada u?enik iz škole San Ildefonso zapeva prvi broj koji je izvu?en iz bubnja. Ova procedura se nastavlja sve dok se ne izvu?e dobitni broj, koji se peva za oktavu više kako bi se naglasilo da je nagrada dodeljena. Kraj izvla?enja obeležava se zvoncem a nagra?eni brojevi ostaju dostupni javnosti narednih šest dana.

U novinama, na vestima i radiju, dan nakon lutrije tema je uvek ista: mogu se videti nasmejana lica sre?nih dobitnika. Drugi, koji nisu imali sre?e, ostaje im da ?ekaju slede?u godinu i slede?e izvla?enje kada ?e El Gordo možda biti više velikodušan. Re?enica koja se najviše može ?uti 22. decembra popodne je: „Pa dobro,  najvažnije je da smo zdravi“.

 

Ovogodišnju reklamu za Boži?nu lutriju možete pogledati ovde. 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *