Festival Las Fallas

      1 коментар на Festival Las Fallas

Španski mediteranski grad, Valensija, svake godine obeležava poslednje dane zime i dolazak prole?a festivalom Las Fallas dude 다운로드.  Španija je zemlja  koja je poznata po svojim originalnim i interesantnim proslavama a jedna od njih je i ovaj festival, koji se smatra  jedinstvenim u Španiji 데몬 무료버전 다운로드.

Valencia Las Fallas

Festival Las Fallas nastao je iz  proslave u ?ast Svetog Josipa, zaštitnika stolara koji se danas proslavlja pet dana. Valensiju, koja je miran grad sa million stanovnika, tokom festivala od 14 플래시 비디오 다운로드. do 19. marta poseti vise od tri miliona ljubitelja festivala vatre.  Na valensijanskom dijalektu re? “falla“ zna?i vatra, plamen ili žar fez. Ovaj festival nastao je u samom srcu Valensije ali se proslavlja i u okolnim gradi?ima i selima. Pripreme za ovaj festival po?inju po?etkom februara u kojima vredno u?estvuje oko 100.000 ljudi 데코 픽 다운로드.

Za vreme trajanja festivala,  na svakom ?osku u gradu mogu se videti raznobojne , ogromne lutke i figure (val 러브 액츄얼리 자막 다운로드. Ninots), visoke od 6 do 20 metara, ispred kojih se uvek nalazi veliki broj posmatra?a. Lutke se prave od gipsa, drveta ili kartona i uništavaju se poslednji dan festivala, a najve?a lutka ikada napravljena za ovaj festival prelazi ?ak 33 metra 프리즌 아키텍트 다운로드.  Jedna od najpopularnijih tema festivala je ismevanje politi?ara, lokalnih ljudi ili trenutnih doga?aja u Španiji. Svaka lutka satiri?no prikazuje neku politi?ku figuru ili stvorenje iz filmova i serija 갬블파티 다운로드. Kreiranje i pravljenje ovih gigantskih lutki može da traje i do godinu dana, a neki umetnici ulažu i do 60.000€.

Festival po?inje u no?i izme?u 14 Yoon Restaurant 1. i 15. marta, kada se gigantske lutke tj. ninots postavljaju se po parkovima, trgovima i ulicama Valensije. Drugog dana festivala, ispred zgrade gradske skupštine, pored velikog broja radoznalih gledalaca, može se videti magi?ni vatromet i osetiti miris baruta internship. Lutke ostaju na ulicama grada sve do 19. marta, dana poznatog kao la Cremá, kada mladi pomo?u baklji pronalaze sakrivene pukotine u lutkama i pune ih vatrometima. U pono?, sva svetla u gradu se gase, ljudu po?inju da beže a sve gigantske lutke bivaju zapaljene u isto vreme.  Svake godine, uz pomo? glasanja publike, jedan ninot spašava se od paljenja i postavlja se u muzej gigantskih lutki (Museo de Ninot). Tokom godina, lokalni vatrogasci osmislili su jedinstvenu taktiku zbog koje su svi objekti u gradu o?uvani i bezbedni.

Tokom festivala Las Fallas, pored spaljivanja lutki organizovani su i drugi doga?aji u gradu. Tokom dana, posetioci festivala mogu se zabaviti uz koridu, veliku paradu i mnogobrojna takmi?enja kao i uz tradicionalnu špansku hranu i pi?e.
Valensija uvek ohrabruje i do?ekuje raširenih ruku sve one koji žele da se pridruže ovom neobi?nom i neverovatnom festivalu.

1 thought on “Festival Las Fallas

  1. Pingback: Cremà Fallas 2016 (horarios de la Cremà - previsiones) - valenciabonita

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *