Ciklus meksičkih filmova

      Нема коментара на Ciklus meksičkih filmova

Ambasada Meksika u Srbiji, u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom, organizovala je Ciklus mesi?kih filmova koji ?e trajati do 8 Park Hyosin Wildflower. decembra 2013. godine.

Cena karata je 150 dinara, a filmovi su titlovani na srpski.

PROGRAM 

6.12 야구 응원가 다운로드.

18:00    Pod nebom Meksika(1965) –  Cucurrucucú paloma

Reditelj Migel M 요괴워치 게임 다운로드. Delgado (Miguel M. Delgado)

20:30    Mladost, razo?arenja i želje Ernana Kortesa Delgada (2010) –  Juventud, desengaños y anhelos de Hernán Cortés Delgado

Reditelj Hajme Umberto Ermosiljo (Jaime Humberto Hermosillo)

OPIS: Hajme Umberto Ermosiljo, režiser klasika meksi?ke kinematografije, kao što su Strast rema Berenice i Zadatak, budi u ovom dokumentarcu u digitalnom formatu, svoje tinejdžerske godine u rodnom mestu Aguaskalijentesu, stvaraju?i jedan emotivan film, koji od nostalgije, ljubavi prema filmu i ja?ini se?anja stvara njegovu glavnu snagu.

 

7.12.

18:00 ?edan dan života (1950) – Un día de vida

Reditelj Emilio Fernandes (Emilio Fernández)

20:30   Vrati se u život (2010) – Vuelve a la vida

Reditelj Karlos Hagerman (Carlos Hagerman)

Kako to da se jedan ronilac iz Akapulka oženio ameri?kim top-modelom? Šta je ona to tražia kada se odvezla u svom kabrioletu iz Njujorka do Akapulka sa svojim trogodišnjim sinom? Šta se edsilo sa ovim plavokosim i pegavim detetom dok je odrastao u okolini koja ga je svaki dan podse?ala na to da je gringo? Kroz jedan legendarni lov na ajkule sredinom sedamdesetih godina, u kojima se i odvija najbitniji deo ove pri?e, upozna?ete porodicu Martines Sidni i otkri?ete tajne iz njihove neobi?ne prošlosti.

8.12.

18:00  Izmaglica (2009) – Vaho

Reditelj Alehandro Gerber Bi?e?i (Alejandro Gerber Bicecci)

20:30  Jedan dan manje (2009) – Un día menos

Rediteljka Darijela Ladlou (Dariela Ludlow)

Dokumentarac Danijele Ladlou je ose?ajno, delikatno i ubedljivo približavanje spostvenoj pri?i i, na neki na?in, pri?i svih ljudi. Karmen i Emeterio su njeni baba i deda koji žive u Akapulku. Cele godine ?ekaju nešto. ?ekaju da ih poseti porodica, ?ekaju kraj života. Cela porodica dolazi svake godine za Badnje ve?e i ostaje kod njih jednu nedelju. Taj dan njihovog dolaska Karmen iš?ekuje svaki dan. Vreme se za Karmen zamutilo i svaki put se dani pretvaraju u bespotrebno merenje vremena. Njene svakodnevne obaveze, izme?u ostalog i blizine smrti, uranjaju u letargiju begrani?ne nežnosti i ljubavi. Potret ovog para, koji je preko 60 godina u braku, polak ose pretvara u duboko promišljanje o životu, porodici, tradiciji, samo?i i me?uljudskim odnosima.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *