Projekcija filma Putevima Tibora Sekelja

      Нема коментара на Projekcija filma Putevima Tibora Sekelja

Društvo hispanista vas poziva na projekciju veoma zanimljivog filma „Putevima Tibora Sekelja“  koju organizuje sa njegovim autorima (Stipan Milodanovi Typhoon? i Josip File) u Jugoslovenskoj kinoteci 16.05.2013. u 20:30h, kao i izložbu fotografija sa ove avanture. Pridružite nam se na našem novom putovanju u Južnu Ameriku i otkrijte i sami izvanrednu li?nost kakav je bio g 포켓몬스터 펄기아 다운로드. Tibor Sekelj. Cena ulaznice je 100 dinara.

Nakon projekcije upozna?emo autore i sa njima podeliti utiske o filmu  i odgovoriti na neka vaša pitanja 나 홀로 집에 다운로드.

Evo jednog od komentara osobe koja je imala priliku da pogleda ovaj film.

Film je zabavan i informativan, ali donosi gledaocu mnogo više od humora i lekcija iz geografije, samo što ja to ne znam ta?no opisati. Kao da odiše nekom o?iglednom obi?nom ljudskom toplinom.“

Više o ovom filmu pro?itajte u nastavku

Putevima Tibora Sekelja

Dugometražni dokumentarni filma nastao 2005. godine, trajanje 92 minuta.

Dvojica prijatelja, Milodanovi? i File, su putnici avanuristi, ali pre svega su poštovaoci velikog istraživa?a i etnologa Tibora Sekelja, koji je na svoja istraživanja po Južnoj Americi išao krajem šezdesetih i po?etkom sedamdesetih godina. Svi ljudi koji se se?aju Tibora Sekelja neguju poštovanje prema njemu, iako je otišao na onaj svet pre ?evrt veka. Zato je 2012. godine u ?itavom svetu obeležena stogodišnjica njegovog ro?enja. Organizovanjem ove projekcije u Beogradu, Društvo hispanista želi da doprinese tome.

Milodanovi? i File kre?u putevima Tibora Sejkelja po Južnoj Americi, duž isto?ne obale, opisuju?i krug oko kontinenta sve do krajnjeg severa zapadne strane. Sa malo para, na principu „sna?i ?emo se“, putuju mesec i po dana i sve snimaju. Pronalaze mesta gde je Sekelj boravio i, u montaži, porede izgled tih mesta, nekada i sada. Raspituju se za Tibora Sekelja i uspevaju ?ak da prona?u neke stare indiose koji ga se se?aju.

Vidimo se u ?etvrtak!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *