Žorž Ben Žor

      Нема коментара на Žorž Ben Žor

images

Ovo je još jedan od brazilskih muzi?ara ?ija je muzika doživela svetsku slavu 팟빵 전체 다운로드. Pesma Mas que nada je jedna do retkih pesama na portugalskom koju i dan danas izvo?a?i pevaju u originalu, ne postoji verzija na engleskom jeziku 윈도우 vista 다운로드. Ovo je jedna od numera koja se nalazi na prvom albumu Ben Žora. Me?utim, Mas que nada se ne vezuje toliko za njega, ve? je postala „zaštitni znak“ drugog brazilskog muzi?ara- Seržo Mendes (Sérgio Mendes), ?ija je verzija i proslavila ovu pesmu širom sveta 포켓몬 게임 apk 다운로드.

Žorž Ben Žor (Jorge Duílio Lima Meneses) je ro?en u Rio de Ženeiru 22. marta 1942. godine. On je gitarista peva? i kompozitor.  U detinjstvu je želeo da postane fudbaler, ali muzika je postala deo njega veoma rano. Svirao je daire, pevao u crkvenom horu, a onda mu je majka kupila gitaru, što je odredilo njegov životni put.

Pojavio se na sceni kada je bosa nova osvajala svet, a svojom originalnoš?u se odmah izdvojio iz grupe. Njegovi tekstovi odišu humorom i satirom, tematika je ?esto ezoteri?ne prirode. Tako?e, kao i ve?ini mladih muzi?ara tog doba, i Ben Žoru je uzor bio Žoao Žilberto (João Gilberto), ali on nije krenuo njegovim stopama, uspeo je da napravi sopstveni stil. Njegov muzi?ki izraz predstavlja fuziju više stilova (bosa nova, samba, fank, džez, ska i rokenrol). Razvio je druga?iji pristup sviranju bosa nove, sviraju?i obi?nu gitaru kao da je bas. Još neke od njegovih poznatih pesama su: Taj Mahal, Chove chuva, Que Pena, País Tropical, Fio Maravilha, Umababarauma, Charles Anjo 45,…

Žorž Ben Žor je definitivno jako bitna figura u brazilskoj muzici, smatraju ga „urbanim pesnikom”.  Posetite njegov sajt. Tamo možete saznati više o njemu, na?i tekstove pesama, slike, spotove, snimke sa koncerata.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *