Nando Penteado u Kulturnom centru Grad

      Нема коментара на Nando Penteado u Kulturnom centru Grad

U okviru svoje mini-turneje po Evropi, u Beograd iz Sao Paula stiže brazilski gitarista Nando Penteado (42), koji ?e u nedelju 9. septembra uve?e u Kulturnom centru Grad svirati najlepše kompozicije brazilske muzike: sambu, bosanovu, MPB (Musica Popular Brasileira); ve?ne muzi?ke teme Antonija Karlosa Žobima, Arija Baroza, Dorivala Kajemija, Žoao Boska, Egberta Žismontija, ali i svoje li?ne.

Penteado svira od malih nogu, tako da njegova muzi?ka karijera traje bezmalo tri decenije. Zvani?nu muzi?ku „licencu“ stekao je na Univerzitetu u Kampinasu, a paralelno sa „performerskom“, održava i pedagošku karijeru. Iako je pravi multi-instrumentalista, akusti?na gitara mu je „mati?ni“ instrument. Njegov gitarrski stil je veoma ritmi?an i perkusivan, sa jasnim „samba“ uticajem, a svojstvenost njegovih kompozicija je rafiniranost i jednostavnost.

Penteadovi nastupi su u svakom smislu putovanja kroz univerzum brazilske muzike. Pored izuzetnog muzi?kog doživljaja, oni su i prilika se „iz prve ruke“ ?uje nešto o konkretnim pesmama i kompozitorima, pošto Nando, kao baštinik bogate brazilske muzi?ke tradicije, kao svoju misiju ose?a i prenošenje pri?a, legendi i istorija koje stoje iza svake pesme.   

„Kapije“ KC Grad se otvaraju u 20.30, koncert po?inje u 21h.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *