Preporuka: pogledajte kultni brazilski film „Orfeu Negro“

Lica preplavljuju trg Hobbit 2 subtitles. U sred muzike i veselja, Orfeo zapažava Euridiku koja se spušta niz ulicu igraju?i, istog trena se zaljubljuje u nju. Zabranjena, njihova ljubav donosi katastofalne posledice od samog po?etka radio star.

?arobna pri?a iz godine 1959. koja se doga?a tokom festivala u Riu 워드 프레스 무료 테마 다운로드.

Da li ?e ljubav pobediti?

Film je baziran na predstavi „Orefeu da Conceição“  (adaptacija gr?ke legende Orfea i Euridike) Vinciusa Moraeša, a režirana od strane francuskog direktora, Marcela Kamusa.

Radi se o me?unarodnoj koprodukciji proizvodnih kompanija Brazila, Francuske i Italije.

Film je posebno poznat zbog muzike koju su pisali brazilski kompozitori Antonio Carlos Jobim (Antonio Karlos ?obim) : „A felicidade“, i Luiz Bonfá (Luis Bonfa): „Manhã de Carnaval“ – pesme koje danas važe za klasike bosa nove (bossa nova).

Dobitnik Zlatne Palme (Palme d’Or) na festivalu u Kanu, kao i mnogobrojnih drugih nagrada me?u kojima se nalazi „Academy Award“ za najbolji film na stranom jeziku (1960), „Golden Globe Award“ za najbolji strani film i „BAFTA“ ponovo za najbolji film na stranom jeziku (1961).

Uprkos ogromnoj popularnosti koju je film doživeo širom sveta, u Brazilu je vi?en kao poniženje zbog predstavljanja njihovog na?ina života kao neprestane zabave.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *