El día E

      Нема коментара на El día E

El día E (Dan E)  je dan španskog jezika, koji se ve process hacker? tradicionalno proslavlja širom sveta. Ideju je pokrenuo Institut Servantes 2009. godine sa ciljem da obeleži  i proslavi zna?aj i sve ve?u rasprostranjenost španskog jezika Diablo 3 digital download.

Ova proslava se održava u 73 države gde postoje Servantes centri, poslednje subote pred letnju dugodnevnicu tj 명불허전 다운로드. zimsku kratkodnevnicu. Ono što ?ini ovu proslavu interesantnom je to što se odvija u vidu raznih radionica za decu, uz muzi?ke programe, predavnja, flamenko i nezaobilaznu igru španskog jezika. Sve to se delom odvija i na ulicama (ispred centara Servantes), što omogu?ava interakciju i u?eš?e velikog broja ljubitelja španskog, kao i slu?ajnih prolaznika. Program se svake godine menja i oboga?uje. Postoji i portal www.eldiae.es gde može da se glasa za omiljenu re?, da se igra el juego del español, da se crtaju piktogrami i dr.

Ove godine Institut Servantes u Beogradu 23. juna po ?etvrti put proslavlja Dan E i tim povodom organizuje celodnevnu zabavu u vidu koncerata, de?ijih radionica, igara, i mnogih drugih iznena?enja. Poznate su samo neke od aktivnosti u okviru proslave i to su: izložba “Ameri?ke stepenice” (10h-21h), performans “Parini listovi” (12h), mini kurs “Moj prvi ?as španskog” (11h, 13h) i plesna radionica “Salsa” (13:30h).

Ameri?ke strepenice– izložba na stepeništu Instituta Servantes  od 18 postera sa delovima poezije i proze latinoameri?kih autora, a neki od njih su: Ernesto Sabato, Gabrijel Garsija Markes, Mario Vargas Ljosa, Karlos Fuentes, Romulo Galjegos.

Parini listovi– aktivnosti koje podrazumevaju direktno u?eš?e publike kojoj ?e biti na raspolaganju i antologija pesama i anti-pesama sa tipi?nim Parinim temama (dobitnik nagrade Servantes), u zanimljivom i originalnom obliku: na kolekciji razglednica.

Moj prvi ?as španskog– publika koja nema predznanje španskog jezika ?e na ?asu od 30 minuta  mo?i na zanimljiv na?in da nau?i da se predstavi i da pruži osnovne informacije o sebi.

Plesna radionica: salsa– instruktori i polaznici Servantesove škole salse ?e ispred Instituta pokazati najzanimljivije korake, a publika ?e imati priliku da u?estvuje.

Ostatak dana ostaje iznena?enje do same proslave 23. juna sa po?etkom od 10h  u ?ika Ljubinoj 19.

Do?ite da zajedno proslavimo dan svih nas koji govorimo španski!


Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *